Jaanuar, 2020

07jan(jan 7)16:0026mar(mar 26)17:30Kursus on lõppenudSoome keel A1.1 noorukitele (eesti ja vene keele baasil), T/N 16.00 - 17.30, 40 ak.t, õpetaja Terje Rannaääre, 384 €Финский язык А1.1. ВТ/ЧТ 16.00 - 17.30. 40 ак.ч. в группе из 4-6 человек. Преподаватель Terje Rannaääre. Стоимость 384 евро (128 € в месяц)

A1 kursus on mõeldud neile, kes varem  keelt pole õppinud, õpe minigrupis.

Kursuse teemad:
  1. Häälduse õpetamine. Произношение.
  2. Viisakusväljendid. Выражения вежливости.
  3. Perekond, kodu, sugulased. Моя семья, дом и родственники.
  4. Riietus, jalatsid, igapäevased esemed, kooliasjad. Одежда, обувь, бытовые вещи, школьные вещи.
  5. Keha ja välimus. Тело и внешний вид.
  6. Värvid, omadused. Цвета, свойства вещей.
  7. Korter, maja, tuba + sisustus. Квартира, дом, комната и мебель.
  8. Tegevused koolis, kodus, vabal ajal. Школьные дела, домашние дела и свободное время.
  9. Numbrid, kellaaeg. Vanus. Цифры, время.
  10. Toiduained, toidud. Продукты, еда.
  11. Sünnipäev ja nimepäev. День рождения и именины.
  12. Nädalapäevad, kuud. Дни недели, месяцы.
  13. Koha osutamine (ees, taga, kõrval jne.). Расположение на месте (перед, за, рядом и т.д.
  14. Õppeained, tunniplaan, päevaplaan. Школьные предметы, расписание уроков, распорядок дня.

Grammatika:

1. Küsisõnad (Kes? Mis? Kelle? Mille? Milline? Kas?). Вопросы (кто? что? кого? чего? какой? ли?)
  2. Mitmuse nimetav. Начальная форма множественного числа существительных.
  3. Tegusõna „olema“ ainsus, mitmus. Глагол “olema”, простое прошедшее время, единственное и множественное число.
  4. Tegusõnade pöörded. Спряжение глаголов.
  5. Kohakäänded + küsimused. Местные падежи и вопросительные слова.
  6. Omadussõnad. Прилагательные.
  7. Arvsõnad. Числительные.
  8. Ainsuse osastav. Падеж осастав числительных.
  9. Vajalikud küsisõnad läbitud materjali põhjal – u. 30 küsisõna. Использование вопросительных слов и выражений на основе пройденного материала .
  10. Astmevaheldus. Чередование ступеней.

Õppematerjal:

1. Mäntyla „Aloitamme yhdessä“ – soome k. õpik lastele 1.osa
  2. Nuutinen „Suomea suomeksi“ 1. osa, pt. 1-6.
  3. Suominen „Iloisesti suomea“
  4. Lisalektüür: muinasjutud, mõistatused, laste anekdoodid.

Koolituse lõpetamise tingimused:

Õpetaja:

Terje Rannaääre õpetab soome keelt eesti ja vene keele baasil. Soome keele õppimist alustas Terje Rannaääre Tallinna Pedagoogilises Instituudis.
Terje jätkas õpinguid ja lõpetas soome keeleprofessori Olli Nuutise soome kõnekeele kursused. Soome keelt on Terje õpetanud nii täiskasvanutele kui lastele 15 aastat. Terje on ette valmistanud meditsiinitöötajaid (hooldajad, meditsiiniõed, terapeudid, hambaarstid) Soome tööle minekuks ja selle tarbeks on ta koostanud soome-eesti meditsiinisõnastiku 1600 sõnaga. Oma tundides hoiab ta positiivset meeleolu ja väärtustab iga õppijat.

Jaanuar 7 (Teisipäev) 16:00 - Märts 26 (Neljapäev) 17:30