NORRA KEEL
Hei! Her kan man finne noe interessant for alle.
Norra keele kursused
Meie norra keele kursuste grupid on mõistlikult väikesed selleks, et pakkuda õppijale personaalset lähenemist ja võimaldada õpetajal tegeleda iga õppijaga vastavalt tema oskustele ja vajadustele.

Pakutavad tasemed on A1- C1 ehk algtasemest kuni vilunud keelekasutaja tasemini välja. Asume Tallinna kesklinnas keset ärikvartalit Stockmanni ja SEB peahoone vahetus läheduses. Tulge meie kursustega tutvuma!:)

Loe edasi..

Igale õppijale on valmis pandud õpimapp koos materjalidega. Kursustel õpime nii õpikute kui ka õpetaja poolt koostatud õppematerjalide järgi.

Vaatame lühemaid vastavale tasemele mõeldud videolõike, loeme uudiseid ning mängime rollimänge. Klassi tahvlimaterjal saadetakse e-mailiga õppijatele pärast igat tundi, mis on väga mugav lahendus, kui käsi kiiresti kirjutades krampi kisub.

Seega ei pea muretsema, et tunnis ei jõua kõike üles kirjutada ning oluline informatsioon kaduma läheb. Esimesse tundi tulijatel soovitame kaasa võtta vaid hea tuju.

Kursust viib läbi õpetaja Britta Tamverk, kes on nii rootsi keele kui ka norra keele õpetajana tegutsenud 10 aastat. Lisaks firmasisestele koolitustele ning õhtukursustele on Britta õpetanud ka Norra tööle minevaid eri valdkondade töötajaid.

Keeletasemed ning õppematerjalid

A1 – „På vei“ peatükid 1 – 10/ „Ny i Norge“ peatükid 1 – 15

A2 – „På vei“ peatükid 10 – 17/ „Ny i Norge“ peatükid 15 – 27

B1 – „Stein på stein“

B2 – „Her på berget“

Norra keelest

Norra keel on Skandinaavia keelte hulka kuuluv germaani keel. Norra keel on sarnane oma naabermaade keeltele, rootsi ja taani keelele, mistõttu on norra keele oskajal võimalik aru saada veel eelpoolmainitud keeltest.

Norra keelel on kaks ametlikku kirjakeelt: bokmål ja nynorsk. Kuna valdav enamus norrakaid räägib bokmåli, siis õpetatakse ka keelekursustel peamiselt bokmåli.

Huvitavaks teeb norra keele dialektide paljusus. Kui teil juhtub olema kaks norrakast sõpra, kes elavad riigi eriosades, siis ei maksa üllatuda, kui nad oma emakeelt rääkides üksteisest arusaamisel hätta jäävad. Kuid ärge heituge, kõik norrakad on siiski kohustatud koolis n.ö. korrektset „õpiku“ norra keelt õppima. Aru saades, et tegu pole nende „küla“ inimesega, teevad ka kõige suuremad keeleväänajad pingutusi kõikidele arusaadava norra keele rääkimiseks.

Registreeri Kursustele
Vajutades pildi peale vasakul

Alustavad norra keele kursused

Tasemed: A1 – algtase (algajatele, kes pole kunagi varem keelt õppinud), A2 – elementaartase,
B1 – madalam kesktase/kesktase, B2 – kõrgem kesktase.

Korraldame nii tööalaseid kui ka tavakursusi erinevatele keeletasemetele. Tavakursused toimuvad 2 korda nädalas, 2 akadeemilist tundi korraga ning kestavad 10 – 16 nädalat (sõltuvalt kursuse mahust). Intensiivkursused toimuvad 3 – 5 korda nädalas, 4 akadeemilist tundi korraga ning kestavad 3 – 5 nädalat. Palume Teil ära täita “Registreeru kursusele” vorm ning me anname Teile teada, millal järgmine tööalane intensiivkursus on alustamas.
Juhul kui tavagrupp (7 – 8 õppijat grupis ning õppemaht 60 ak/h) ei komplekteeru, siis pakume Teile võimalust liituda minigrupiga (4 õppijat grupis ning õppemaht 40 ak/h). Grupid alustavad täitumise korral esimesel võimalusel.

Saadame enne kursuse algust kinnituse kursuse toimumise kohta.

Tutvu meie õpetajatega

Tutvu keeletasemetega

Tutvu meie dokumentide ja õppekavaga