Juuli, 2022

12jul(jul 12)12:0013dec(dec 13)13:30Kursus on lõppenudEesti keele B2.2 tasemeeksamiks ettevalmistav kursus on-line, 80 ak.t./ Estonian course B2 Tue-Fri 12.00 - 13.30Курс эстонского языка на уровень В2 (on-line) в группе 4-5 чел. , Вт/Пт, 12.00 - 13.30, преподаватель Агнес Леа, 780.50 EUR + 25 € учебник

Õppe kogumaht on 160 akadeemilist tundi, millest auditoorse töö osakaal on 80 tundi ja iseseisva töö osakaal on 160 akadeemilist tundi.

Kursuse maksunus on 780.50 EUR.

Kursuse teemad:
  • Kultuur ja keeled, keelte õppimine
  • Endast ja teistest rääkimine.
  • Haridus. Elukutse, amet ja töö. Töö ja töösuhted.
  • Igapäevaelu, kodu ja kodukoht. Eluase ja
    kinnisvara.
  • Teenindus. Olmeteenused ja kaubandus. Sisseostud ja
    hinnad.
  • Keskkond, kohad, loodus, ilm.
  • Tervis ja tervishoid.
  • Inimeste suhted ühiskonnas
  • Turvalisus.
  • Majandus- ja õigussuhted.
  • Poliitika, aktuaalsed sündmused.
  • Meedia.
  • Vaba aeg ja ajaviide. Reisimine, transport ja vaatamisväärsused.

kursuse lõpetaja mõistab vahetus suhtluses ja meediast kuuldut/loetut nii tuttavatel kui ka tundmatutel teemadel;
 oskab igasuguses suhtlusolukorras väljenduda selgelt ja viisakalt nii ametlikus kui ka
vabas vestluses;
 peab ettevalmistatud ettekandeid, põhjendab ja kaitseb oma arvamust, annab juhtnööre
ja soovitusi;
 mõistab ametiasutustes kasutatavaid keerulisemaid tekste.
 oskab leida infot ja teha info põhjal kirjalikke ja suusõnalisi üldistusi;
 oskab kirjutada paljudel teemadel üksikasjalikku teksti (nt arvamuskirjutist,
ettekannet), kus selgitab ja kaitseb oma seisukohti ning esitab poolt- ja vastuväiteid;
 tema sõnavara on ulatuslik selleks, et jätkata erialase keele õppimisega.

Põhiõpikuna kasutatakse A. Siirak „Kõnele ja kirjuta õigesti“; lisaõpikutena kasutatakse M. Kitsnik, L. Kingisepp „Avatud uksed“; M. Pesti, H.Ahi, „T nagu Tallinn“; M. Sooneste „Eesti keele õpik“. Kutsekeel (www.kutsekeel.ee). Testest B2 taseme testid (http://web.meis.ee/testest/).

Koolituse lõpetamise tingimused:

Kursuse jooksul sooritab õpilane iga teema lõpus nii suulise kui ka kirjaliku vahetesti. Kursuse lõpus sooritab õpilane kirjaliku lõputesti, kus kontrollitakse nii suulisest kui ka kirjalikust tekstist arusaamist ja grammatika tundmist. Suulise väljendusoskuse lõputest korraldatakse dialoogi vormis, mille käigus
kontrollitakse õpilase oskust tasemele vastavatel teemadel vestelda. Tunnistus väljastatakse õpilasele,
kellel on nii vahe- kui ka lõputest sooritatud positiivselt ehk vähemalt 60% vastustest on õiged.

Õpetaja:

Agnes Lea on eesti keele õpetaja ning ühtlasi Tartu Ülikooli eesti ja soome-ugri keeleteaduse eriala bakalaureuse lõpetaja. Lisaks keelele paelub teda kirjandus ja folkloristika, mida on õppinud kõrvalerialana. Ta omab kogemust muukeelsete õpilaste õpetamisega, mistõttu näeb Agnes end ka tulevikus eesti keel võõrkeelena õpetajana. Ta loodab kõikidele eesti keele õppijatele anda parimat tuge, arvestades seejuures iga õpilase taseme ja soovidega.

Агнес Леа – преподаватель эстонского языка и выпускница факультета эстонской и угро-финской филологии Тартуского университета. Кроме языков она увлечена изучением литературы и фольклористикой. Эти предметы она изучала в рамках второй специальности. У Агнес есть опыт обучения иноязычных студентов, что даёт ей уверенность в том, что в будущем она сможет работать преподавателем эстонского как иностранного. Она надеется, что сможет предложить всем изучающим эстонский язык наилучшую помощь и поддержку, с учётом уровня и пожеланий каждого учащегося.

Agnes Lea is a teacher of Estonian and also has a bachelor’s degree in Estonian and Finno-Ugric linguistics at the University of Tartu. In addition to language, he is fascinated by literature and folklore, which she has studied as a secondary profession. She has experience in teaching non-Estonian-speaking students, and Agnes sees herself as a foreign language teacher in the future. She hopes to provide the best support to all Estonian language learners, taking into account the level and wishes of each student.

Juuli 12 (Teisipäev) 12:00 - Detsember 13 (Teisipäev) 13:30

City KeeltekoolTartu mnt 14 - 5, Tallinn