Juuli, 2020

13jul(jul 13)18:0016sep(sep 16)19:30Soome keel A1.1 (eesti ja vene keele baasil), E/K 18.00 - 19.30, 40 ak.t, õpetaja Terje Rannaääre, 384 €Финский язык А1.1. ПН/СР 18.00 - 19 30 ак.ч. в группе 4-6 человек. Преподаватель Terje Rannaääre. Стоимость модуля А1.1 - 384 евро.Ole esimene registreerimaks ennast kursusele

A1 kursus on mõeldud neile, kes varem  keelt pole õppinud, õpe toimub minigrupis. Õppe kogumaht on 160 ak.t, millest on 80 ak.t  auditoorset õppetundi ja 80 ak.t on isesisvat tööd. Kursus koosneb kahest moodulist A1.1 ja A1.2 (40 ak.t auditoorset tööd igaühel).

Курс А1 предназначен тем, кто никогда не учил финский язык. Обучение проходит в минигруппе. Общий объём курса 160 ак.ч, из которых 80 ак.ч аудиторных занятий и 80 ак.ч самостоятельной работы. Курс состоит из 2-х учебных модулей – А1.1 и А1.2 (по 40 ак.ч аудиторной работы каждый).

Kursuse teemad / Темы курса:
  1. Häälduse õpetamine. Произношение.
  2. Viisakusväljendid. Выражения вежливости.
  3. Mina, minu perekond ja minu töö. Я, моя семья и моя работа.
  4. Teenindusasutused (pank, kohvik, restoran jne.). Обслуживание в общественных местах (банк, кафе, ресторан и т.п.)
  5. Asjade omandamine. Приобретение вещей.
  6. Aeg (kellaeg, päevad). Время (часы, дни).
  7. Keeleoskusest rääkimine. Разговор о знании языка.
  8. Rahvused. Национальности.
  9. Ainesõnade kasutamine kõnes. Названия вещества в речи.
  10. Päevaplaan (kodus, tööl, hommikul, õhtul, sõögikorrad, menüü). Распорядок дня (дома, на работе, утром, вечером, время приёма пищи, меню).
  11. Kaupluses. В магазине.
  12. Mis mulle meeldib? Что мне нравится?
  13. Kehaosad. Части тела.
  14. Mis mul seljas on? Что на мне надето?

Grammatika:

1. Tegusõna „olema” olevik, lihtminevik, ains., mitm. Глагол “olema”, простое прошедшее время, единственное и множественное число.
  2.   Nimisõnade mitmuse nimetav. Существительные во множественном числе.
  3. Asesõna „see” variandid  ainsuses ja mitmuses. Местоимение “see” (варианты во множественном и единственном числе).
  4. Ainsuse omastav. Падеж omastav единственного числа.
  5. Ainsuse osastav. Падеж osastav единственного числа.
  6. Küsisõna „kas” soome keeles. Вопросительное слово “kas” в финском языке.
  7. „Kes”,  „mis” täiendsõnana. „Kes”,  „mis”  как дополняющие слова.
  8. Ainesõnade kasutamine. Использование в речи несчитаемых имён существительных.
  9. Sõnade „meeldida, maitseda, armastada” kasutamine. Использование слов „meeldida, maitseda, armastada”.
  10. Vajalikud küsisõnad läbitud materjali põhjal – u. 30 küsisõna. Использование вопросительных слов и выражений на основе пройденного материала .

Põhimaterjal: O. Nuutinen „Suomea suomeksi”,  pt. 1 – 12.

Lisalektüür:   T. Mäntylä „ Aloitamme yhdessä”, 1. osa

Õpiväljundid: kursuse lõppedes oskab õppija lihtlausete abil end tutvustada ning moodustada küsimusi, et ka teiste inimeste kohta teada saada. Õppija saab aru lihtsamast soomekeelsest tekstist ning oskab moodustada lauseid, mis puudutavad igapäevaseid tegevusi (nt enda tutvustamine, igapäevastest tegevustest rääkimine, poes/restoranis/kohvikus käimine). Õppija oskab küsida teed ning saab aru lihtsamatest juhenditest.

Навыки и умения: По окончании курса учащийся может представиться и рассказать о себе с помощью простых выражений, задавать вопросы и узнавать информацию относительно других людей. Учащийся сможет понимать  простые тексты на финском языке и строить предложения, касающиеся повседневной бытовой деятельности (представление и знакомство, рассказ о повседневных делах, о походах в магазин, в кафе, в ресторан) и т.п. Учащийся сможет задавать вопросы, например, как пройти куда-либо и понимать простые ответы.

Koolituse lõpetamise tingimused (условия окончания курсов):
В процессе обучения учащийся выполняет как устные, так и письменные промежуточные тесты. В конце курса учащийся выполняет заключительный письменный тест, в процессе которого проверяются полученные знания (письменно и устно), усвоение грамматики и понимание текстов. Умение выражать свои мысли на изучаемом языке проверяются в форме диалога, в процессе которого проверяется, может ли учащийся общаться на изучаемом языке на соответствующем  уровне. Свидетельство об окончании курсов выдаётся учащемуся, у которого промежуточные и заключительный тесты выполнены по меньшей мере на 60%.
Õpetajaks on Terje Rannaääre, kes  õpetab soome keelt eesti ja vene keele baasil. Soome keele õppimist alustas Terje Rannaääre Tallinna Pedagoogilises Instituudis. Terje jätkas õpinguid ja lõpetas soome keeleprofessori Olli Nuutise soome kõnekeele kursused. Soome keelt on Terje õpetanud nii täiskasvanutele kui lastele 15 aastat. Terje on ette valmistanud meditsiinitöötajaid (hooldajad, meditsiiniõed, terapeudid, hambaarstid) Soome tööle minekuks ja selle tarbeks on ta koostanud soome-eesti meditsiinisõnastiku 1600 sõnaga. Oma tundides hoiab ta positiivset meeleolu ja väärtustab iga õppijat.
Преподаватель Терье Раннаяэрэ преподаёт финский язык на базе эстонского и русского языков. Изучала финский язык в Таллинском педагогическом институте. Терье продолжила изучение языка на курсах у профессора Ойли Нуутисе. Финский Терье преподаёт как взрослым, так и детям уже 15 лет. Она обучала финскому мед. работников (медсестёр, терапевтов, зубных врачей, сиделок) для устройства на работу в Финляндии и для этого она составила медицинский финно-эстонский словарь на 1600 слов. На уроках Терье старается поддерживать хороший настрой и ценит каждого учащегося как личность.

Juuli 13 (Esmaspäev) 18:00 - September 16 (Kolmapäev) 19:30

OpenSpaces Still Available